липня 2014

31 липня 2014

Про життєво важливі для країни і її громадян проекти законів у сфері охорони здоров’я

imagesНа днях СПО обєднань профспілок розглянув в установленому порядку дуже важливі для країни і людей проекти законів,  розробником яких є Міністерство охорони  здоровя України.  Це законопроекти  «Про заклади охорони  здоровя  та медичне обслуговування» і «Про забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення» (реєстр. № 4256а).

За результатами розгляду підготовлено і направлено  низку суттєвих  зауважень  та пропозицій: по першому законопроекту – розробнику, а по другому – Комітету з питань соціальної політики  та праці, в якому цей законопроект на даний час знаходиться на розгляді.

[ Детальніше... ]

29 липня 2014

Про Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров'я України

imСпільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок  на національному рівні (СПО) за участю Профспілки працівників охорони здоров’я України, департаменту охорони праці ФПУ провів опрацювання проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції побудови нової національної системи охорони здоров'я України», надісланого  Міністерством охорони здоров’я України і направив низку зауважень і пропозицій розробнику.

 

 

Департамент охорони праці ФПУ

[ Детальніше... ]

24 липня 2014

Про роботу IV Всеукраїнського науково-практичного семінару: «Удосконалення розслідування нещасних випадків на виробництві»

im23-24 липня 2014 року за дорученням Держгірпромнагляду України відбувся науково-практичний семінар „Удосконалення розслідування нещасних випадків на виробництві”.

Організатором заходу став  Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці Держгірпромнагяду України.

У семінарі взяли участь представники територіальних управлінь, експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду, комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, служб охорони праці підприємств, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Федерації роботодавців України, правоохоронних структур, медичних закладів та інші,  що засвідчує широке коло зацікавлених у зазначеній темі.

[ Детальніше... ]

18 липня 2014

Про навчання з питань охорони праці

imagesДепартамент охорони праці ФПУ провів 9 та 15 липня 2014 р. чергові семінари-навчання з питань охорони праці та охорони здоров’я для фахівців та представників профспілок що проходять планові навчання з підвищення кваліфікації в Українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Державного агентства лісових ресурсів України.

На семінарах розглянуто питання законодавства у сфері гігієни праці, профілактики виробничого травматизму на виробництві та співпраця з медико-соціальною експертною комісією, статистику професійних захворювань та виробничого травматизму, вплив загальних захворювань на зростання профзахворювань та травматизм, застосування Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, практичні навички надання першої домедичної допомоги постраждалим внаслідок виробничих аварій.

[ Детальніше... ]

09 липня 2014

Про служби з охорони праці у закладах охорони здоров’я

imagesCлужба охорони праці створюється на підприємстві, в установі, організації з кількістю працівників 50 і більше осіб. Якщо на підприємстві менше 50 працівників, функції служби охорони праці можуть виконувати у порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працівників менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Хоча Закон про охорону праці має вищу юридичну силу над підзаконними нормативно-правовими актами та його дія поширюється на всіх юридичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, вимоги спеціальних (галузевих) нормативних документів для закладів охорони здоров’я, що регулюють ці питання, не збігаються із вимогами зазначеного Закону.

[ Детальніше... ]

07 липня 2014

Знання – це основа кваліфікованого захисту прав працівників у сфері праці та охорони праці

imagesДепартамент охорони праці продовжує практику проведення семінарів-навчань з питань охорони праці та охорони здоров’я для фахівців та представників профспілок з охорони праці, працівників, що проходять планові навчання з охорони праці, підвищення кваліфікації.

Зокрема, на запрошення керівництва Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Державного агентства лісових ресурсів України 2 липня цього року був проведений семінар-навчання за темами: «Психологія безпеки праці. Гігієна праці та виробнича санітарія. Медичне обслуговування працівників на виробництві. Профілактика професійних отруєнь і захворювань», «Надання долікарняної допомоги потерпілим», «Санітарно-побутове обслуговування працівників» для групи з 26 працівників, фахівців з охорони праці, голів комісій з питань охорони праці та громадських інспекторів, голів профкомів виборних органів первинних профспілкових організацій державних лісогосподарських підприємств різних регіонів України. Семінар провів завідувач відділу охорони здоров’я – довірений лікар ФПУ Легков В.А.

[ Детальніше... ]

05 липня 2014

Допуск до роботи з комп’ютерною технікою

imagesСучасний комп’ютер є електротехнічним пристроєм загального користування, не є засобом підвищеної небезпеки, а ремонт його внутрішнього електронного обладнання можливий тільки у сервісних центрах за наявності спеціального обладнання.

 До нормативно-правових актів, пов’язаних з організацією експлуатації комп’ютерної техніки, належать: 

  • Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 26 березня 2010 р. № 65 (НПАОП 0.00-1.28-10, далі — Правила № 65);
  • Правила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти (НПАОП 80.0-1.12-04);
  • Правила охорони праці при роботі щодо установлення, ремонту, технічного обслуговування побутової радіоелектронної апаратури (НПАОП 52.72-1.09-97);
  • Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин (ДСанПіН 3.3.2-007-98);
  • Улаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах (ДСанПіН 5.5.5-009-98). 

[ Детальніше... ]

04 липня 2014

Прожитковий мінімум в цінах травня 2014 року

Міністерство соціальної політики України відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня 2014 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 1367,65 грн., для дітей віком до 6 років – 1298,17 грн., для дітей віком від 6 до 18 років – 1651,10 грн., для працездатних осіб – 1438,28 грн., для осіб, які втратили працездатність – 1102,09 гривень (розрахунки додаються).

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на травень 2014 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму в травні в середньому на одну особу – на 16,3 %, а для працездатної особи – на 18,1 %.

Звертаємо увагу, що розрахунки Мінсоцполітики України фактичного розміру прожиткового мінімуму у цінах травня 2014 року суперечать Рішенню Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 щодо збільшення прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому державному соціальному страхуванню, на розмір ставки податку з доходів фізичних осіб.

У цьому випадку фактичний розмір прожиткового мінімуму у травні 2014 року для працездатних осіб мав становити 1491 грн.

Отже, офіційна величина прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлена на травень 2014 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб, скорегованим на ПДФО, на 22,4%.

Таким чином, Мінсоцполітики продовжує ігнорувати протести Федерації профспілок України проти діючої ганебної практики визначення фактичного розміру прожиткового мінімуму всупереч Рішенню Конституційного Суду України.

ФПУ неодноразово вимагала публікувати достовірні дані про фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, проте, незважаючи на протести, Мінсоцполітики відмовилось виконувати вищезазначене Рішення Конституційного Суду України (лист Мінсоцполітики №6350/0/14-14/10 від 17.06.2014р. додається).

Оскільки Мінсоцполітики ігнорує Рішення Конституційного Суду України, ФПУ надалі буде домагатися врегулювання порушеного питання шляхом звернення до відповідних інстанцій.

 

Департамент бюджетної політики

та соціального захисту апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Про розслідування випадків травмування або загибелі працівників на виробництві в результаті збройного протистояння в східних областях України

imУ складній ситуації, що склалася в країні, Федерація профспілок України, членські організації роблять все можливе для захисту прав членів профспілок. Пріоритетом роботи – є звичайно питання безпеки.

За останні місяці в східних областях України загинуло більше 20 працівників під час виконання чи у зв’язку з виконанням ними трудових обов’язків  в зонах військового протистояння.

Так, 26 травня 2014 року об 01 год. 10 хв. на  автодорозі Знам’янка-Луганськ-Ізваріно біля населеного пункту  Данченське  Донецької  області в результаті обстрілу транспортних засобів постраждали  працівники підприємства ООО „Луганський м’ясокомбінат” Тузіков Володимир Володимирович, 1983 року народження (смертельне вогнепальне поранення); Бистров Леонід Іванович, 1976 року народження (вогнепальне поранення); водії-експедитори Агібайлов Олександр Олександровичем, 1972 року народження (смертельне вогнепальне поранення) та Ткачов Сергій Олександрович, 1966 року народження (вогнепальне поранення).

[ Детальніше... ]

03 липня 2014

Інформаційна записка «Мінімальна заробітна плата: світовий досвід та українські реалії»

 

Питання організації заробітної плати і формування її рівня складають основу соціально-трудових відносин у суспільстві та включають нагальні інтереси всіх учасників трудового процесу. Будь-які зміни, що стосуються оплати праці, прямо чи опосередковано впливають на доходи всіх верств населення, а також на найважливіші макроекономічні показники.

[ Детальніше... ]