січня 2018

30 січня 2018

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОФСПІЛКОВОГО МОНІТОРИНГУ СТАНУ ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Проблема заборгованості із виплати заробітної плати була предметом розгляду під час зустрічі Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з представниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань 7.11.2017 року, за результатами якого надано низку протокольних доручень, зокрема щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати.

[ Детальніше... ]

29 січня 2018

МІНСОЦПОЛІТИКИ ТА МІНФІН ПРО ВИПЛАТУ ІНДЕКСАЦІЇ

З метою відновлення порушених прав працівників на повноту одержання заробленого, СПО об’єднань профспілок звернулося до Міністра соціальної політики України А.О. Реви з пропозицією:

1) надати офіційне роз’яснення Міністерства соціальної політики України про неврахування суми індексації заробітної плати при забезпеченні розміру мінімальної заробітної плати та необхідного алгоритму дій роботодавців, в т.ч. держави, як роботодавця, щодо перерахунку сум виплаченої заробітної плати у 2017 році, виключивши з неї суми нарахованої індексації;

2) звернутися до Міністерства фінансів України щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення такого перерахунку у бюджетній сфері.

[ Детальніше... ]

ДЕРЖПРАЦІ ІНФОРМУЄ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК ПІДПРИЄМСТВ-БОРЖНИКІВ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

На звернення ФПУ до Державної служби України з питань праці щодо зростання заборгованості з виплати заробітної плати отримано відповідь (додається) про результати перевірок підприємств-боржників з виплати заробітної плати.

[ Детальніше... ]

ПИТАННЯ ПОГАШЕННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСІДАННІ КОМІСІЇ

За наполяганням профспілок 18 грудня 2017 року відбулось чергове засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі представників органів виконавчої влади, державних підприємств та соціальних партнерів. Під час засідання обговорено питання щодо виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності та в бюджетних організаціях, а також про стан погашення заборгованості зі сплати ЄСВ та платежів до Пенсійного фонду України.

[ Детальніше... ]

24 січня 2018

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ГРУДНЯ 2017 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня 2017 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

[ Детальніше... ]

15 січня 2018

Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» набрав чинності

З 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 7 грудня 2017 року №2233-VIII  (законопроект №7116)

 Закон розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних із реалізацією Державного бюджету України на 2018 рік.

[ Детальніше... ]

Державний бюджет України на 2018 рік - пропозиції ФПУ враховано частково

Другого січня оприлюднено Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року №2246-VIII.

Закон враховує:

- пакет законів «під бюджет», прийнятих Парламентом, що містять низку змін до національного законодавства, в т.ч. до Бюджетного та Податкового кодексів України;

- зростання ВВП на 3 %, індекс споживчих цін 110,9 %, граничний обсяг державного боргу 60 % ВВП, дефіцит держбюджету 2,4 % ВВП;

- зростання доходів державного бюджету на 19,0 % порівняно з 2017 роком та зростання видатків держбюджету на 17,9 %.

[ Детальніше... ]

02 січня 2018

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У ЛИСТОПАДІ 2017 РОКУ

Динаміка середньої заробітної плати та динаміка заборгованості з виплати заробітної плати у листопаді 2017 року.

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці
апарату ФПУ

[ Детальніше... ]